Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Bečov nad Teplou, grafický salonek
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4  5  6 7 8 |   Další >>
 
 
Židovský hřbitov, Pardubice, okres Pardubice
 Židovský hřbitov v Boskovicích pochází ze 17. stol. Je třetí největší ze 342 hřbitovů v ČR. Většina význačných náhrobků pochází z 18. stol. Staré náhrobky jsou z opuky, mladší náhrobky jsou z bílého hrubozrnného mramoru. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Kostel sv. Jakuba Staršího v Pardubicích, okres Pardubice
 Kostel sv. Jakuba st. v Boskovicích je datován k roku 1346, kolem roku 1500 přebudován za Ladislava z Boskovic. Věž se zvonicí je z roku 1602. V letech 1845-07 proběhla úprava v novogotickém slohu. Výzdoba je dílem Ondřeje Schweigla a Eduarda Erasma Engerta. Nejcennější jsou renesanční figurální náhrobky Zástřizlovců z 2. pol. 16. století s latinskou básní ženevského teologa Theodora Bezy. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Zámek Chrast, okres Chrudim
 Ve východní části náměstí v Chrasti stojí zámek, bývalé sidlo, později letní sídlo královéhradeckých biskupů. V místech dnešního průčelí stávala rychta, kterou dal přestavět Albrecht Slavata z Chlumu a Košumberka na „panský dům“, k němuž bylo za Markéty Berkové r. 1605 přistavěno severní křídlo. Na počátku 18. století byla za biskupa Jana Adama z Mitrovic zahájena stavba východního křídla, v polovině století bylo přestavěno západní křídlo ...
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Poutní areál Kalvárie, Jaroměřice, okres Svitavy
 Na vrchu Kalvárie v Jaroměřicích byl roku 1713 vybudován poutní areál na způsob jeruzalémského Božího hrobu, dílo žáků Giovanni Santiniho. V obci na návsi stojí původně gotický kostel ze 14. století, barokně upravený v roce 1804. Z roku 1592 pochází renesanční zámeček nad obcí, s bohatou sgrafitovou výzdobou.

 
Kostel Nanebevzetí Panny Marie  , Chrudim, okres Chrudim
 Bývalý hřbitovní kostel v Chrudimi byl postaven v letech 1519-21 a svou podobu si téměř beze změn zachoval až do současnosti. Vybavení pochází ze 16. až 18. století. Pozoruhodné jsou v interiéru kostela zavěšené renesanční epitafy a kamenné náhrobky zazděné zvenčí do stěn budovy. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
<< Předchozí   | 1 2 3 4  5  6 7 8 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz